Grįžti

Skardinė danga


Plieninė danga.

 

Plieninės stogų ir sienų dangos – universali medžiaga, tinkanti įvairiems objektams, tiek visuomeninės paskirties pastatams, tiek privatiems namams. Profiliuoti plieno lakštai tinka ne tik stogui, bet ir sienų apdailai. Juos sėkmingai naudoja daugiaaukščių namų renovacijai, ūkinių pastatų ir tvorų statybai.

Lietuvoje plieninių stogo dangų profilius galima suskirstyti į 3 pagrindines grupes:

1.Čerpiniai plieniniai profiliai.

Šio stogo profilio negalima montuoti ant žemesnio nei 14 laipsnių stogo profilio. Taip yra dėl to, kad sraigtai sukasi žemiausioje profilio vietoje ir esant žemam nuolydžiui vanduo nenuteka nuo sraigto, per laiką sraigto apsauginė tarpinė sukietėja ir pradeda leisti vandenį į medinę konstrukciją.

2. Trapeciniai plieniniai profiliai.

Trapecinis skardinis profilis dažniausiai naudojamas ant pramoninių ir administracinių pastatų stogų. Trapecinis profilis montuojamas kai nuolydis nuo 11 laipsnių.

3. Klasikiniai plieniniai profiliai.

Klasikiniai stogai būna dviejų rūšių: užvalcuojami ir užspaudžiami. Užspaudžiamą klasikinį profilį tikrai lengviau montuoti, bet užvalcuojamas - daug tvirtesnis ir amžinesnis. Deja, Lietuvoje labai nedaug meistrų, kurie turėtų valcuojamų stogų montavimo žinių ir gerus, tam skirtus įrankius.

 

Spalvoto metalo dangos.

 

Titano cinko danga(Rheinzink, Vmzinc).

Šios stogo ir fasado dangos pagrindą sudaro 99,995% grynumo pagal DIN EN 1179 elektrolizės būdu gautas cinkas. Jame yra nedideli, tiksliai nurodyti vario ir titano kiekiai. Lydinio sudėtis be kitų faktorių yra svarbi medžiagos techninėms charakteristikoms bei spalvai suteikti. Vieno nenutrūkstamo proceso metu žaliava išlydoma, išliejama ir tolygiai suvyniojama į ritinius su plienine šerdimi. Šie ritiniai toliau naudojami kokybiškoms lietaus nuvedimo sistemoms, stogo ir fasado dangoms gaminti, įskaitant įvairiausius profilius.

Varinė skardinė danga.

Varis – nepaprastai plastiška, patvari medžiaga, kuriai nereikia jokio papildomo paviršiaus apdirbimo. Maža stogo dangos medžiagos masė teigiamai veikia statines objekto ypatybes. Vario danga atspari ekstremalioms meteorologinėms sąlygoms, todėl ją galima naudoti priekalnių ir kalnų srityse, šiaurinėse valstybėse, kur dažnos atšiaurios oro sąlygos. Minimalus nuolydis 10 laipsnių.

 

Katalogai:

Partneriai


icopal.pnguntitled-1.pngeternit.pngvelux.pngruukki.pngparoc.png