Grįžti

Pamatų įrengimas


Pamatų įrengimas. Gręžtiniai pamatai

Gręžtiniams pamatams yra keliami dideli kokybės reikalavimai, todėl atliekamas darbas turi tiksliai atitikti konstruktoriaus parengtus pamatų darbo brėžinius. Inžineriniai-geologiniai tyrimai yra viena iš svarbiausių gręžtinių pamatų įrengimo detalių. Pagal juos yra parenkamas gręžinių gylis, skersmuo, kiekis ir parenkamas įrengimo būdas. Tik atlikus visus reikalingus etapus yra gaunamas geras galutinis rezultatas. Gręžtiniai pamatai, kurie pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu, yra lengvai ir greitai montuojami, gali būti itin dažnai statomų karkasinių, skydinių namų pagrindu. Jie puikiai tinka vietovėse, kurių gruntas nėra pernelyg vandeningas ar smėlėtas.

Juostiniai pamatai. Dar viena gana dažnai Lietuvoje įrengiamų pamatų rūšis yra juostiniai pamatai. Juostiniai pamatai gali būti monolitiniai ir surenkamieji. Įrengti monolitinius pamatus užtrunka ilgiau nei sumontuoti surenkamus pamatus, todėl monolitiniai pamatai rečiau įrengiami. Tačiau jei planuojamų statybų sklype gruntas yra molingas ar smėlingas, monolitiniai pamatai čia labiausiai tinka. Statant namą be rūsio sekliųjų juostinių pamatų duobė kasama iki įšalo lygmens ir žemiau gruntinio vandens lygio.Juostiniai pamatai yra optimalus pasirinkimas, kai statomas didesnių apkrovų mūro, silikatinių blokelių pastatas. Jei planuojamas statinys iš lengvesnių medžiagų, juostinių pamatų įrengimas tikrai nėra būtinas.

Plokštuminiai pamatai. Plokštuminiai pamatai yra tvirtų ir stabilių pamatų pavyzdys. Jau ir pats šių pamatų pavadinimas rodo, kad statomas pastatas bus laikomas visa pamatų plokštuma. Plokštuminių pamatų konstrukcija nepalieka jokio pastato sąlyčio su gruntu. Kadangi plokštuminių pamatų atraminis plotas yra didesnis nei kitų rūšių pamatų, pastatas laikomas tvirčiau ir beveik nesideformuoja. Plokštuminių pamatų įrengimas statybvietėje prasideda nuo augalinio žemės sluoksnio nukasimo. Vėliau tankinamas pamatų pagrindas užpylus žvyro, smėlio, skaldos. Toliau montuojami klojiniai, įrengiamas apšiltinimas, rišama armatūra ir liejamas betonas.

Partneriai


icopal.pnguntitled-1.pngeternit.pngvelux.pngruukki.pngparoc.png