Grįžti

Mitai apie plieninius stogus


Parašė: admin 2017-10-16 20:30

Apie plieninius stogus išplito daug mitų, kurie dažnai atrodo kaip visiems žinomos tiesos, tačiau jų turinio esmė argumentavimo neišlaiko. Taip siūloma idėja, kad galima gauti geresnį stogą, jeigu valcuoti cinkuotą lakštinį plieną į valcuotą stogą ir po poros metų perdažyti jau patį stogą. Ir tikrai, stogą iš valcuotos skardos galima laikyti labiau klasikiniu ir, žinoma, neblogu pasirinkimu, tačiau šiuo laiku protingiau įrengti stogą iš nudažyto gamykloje lakštinio plieno. Dažymo kokybė, kuri iš tikrųjų priklauso nuo išorės sąlygų, dažų sukibimas su cinko sluoksniu ir eksploatavimo laikotarpis negali lygintis su atliktos gamykloje dažų dangos atitinkamais rodikliais.

Kai kas įsitikinęs, kad stogo iš profiliuotos skardos eksploatavimo laikotarpis daug trumpesnis, negu kitų plieninių stogų. Šiuolaikinio plieninio stogo eksploatavimo laikotarpis iš esmės priklauso nuo dažų dangos, kurią pasirinko namo savininkas; remiantis aukščiau išdėstyta informacija Pural su 50–70 metų eksploatacija yra vienas kraštutinumas ir poliesteris su 30–40 metų – kitas. Ši taisyklė taip pat veikia kaip stogų iš valcuotos skardos, taip ir stogų iš profiliuotos skardos atžvilgiu, nėra žinoma atvejų, kad eksploatacijos laikotarpis sutrumpėtų dėl paviršiaus formos arba dėl ribojimosi su profiliuota skarda. Vis tik sutrumpinti bet kurio plieninio stogo ir visų kitų stogų eksploatacijos laikotarpį lengvai gali statybininkai dėl nepakankamos darbo kultūros.

Ir dar kalba, kad plieniniai stogai kurtinančiai griaudėja. Ir tikrai, krentanti ant plieninio stogo liūtis arba kruša skamba vidutiniškai. O įprasto lietaus garsas kambaryje ant aukšto greičiau girdisi kaip romantiškas lietaus šnaresys. Jeigu esant įprastam lietui arba vėjui plieninis stogas erzinančiai gaudžia ar ūžia, yra pagrindo įtarti, kad statybininkai nesutvirtino stogo tinkamai arba „pamiršo“ įrengti kokius nors būtinus tarpiklius.

Rašyti komentarą

Partneriai


icopal.pnguntitled-1.pngeternit.pngvelux.pngruukki.pngparoc.png